Комп’ютерна діагностика двигуна – довірити обстеження електроніці?

Сучасна комп’ютерна діагностика двигуна автомобіля передбачає застосування різного електронного обладнання. В основному для цього використовують сканер або мотор-тестер. Розглянемо особливості цього процесу і одержувані результати.

Комп’ютерна діагностика двигуна – дорого, але достовірно

В даний час існує три способи визначення технічного стану силового агрегату, які між собою відрізняються лише точністю результатів і кількістю витрачених коштів.

  • Візуальний огляд – найпростіший метод, який не потребує великих витрат. Точність такого дослідження дуже умовна.
  • Огляд з використанням діагностичних приладів, з допомогою яких проводиться вимірювання вакансій параметрів. Точність результатів у багато залежить від кваліфікації фахівця-ремонтника. Фінансові витрати відносно невеликі. Чого не скажеш про витрачений час.
  • Найбільш складний метод – комп’ютерна діагностика, проводиться із застосуванням електронного обладнання. На даний момент серед водіїв вважається найбільш точним, але і найдорожчим способом визначення технічного стану двигуна.

Комп’ютерна діагностика дизельних двигунів – особливості перевірки

В середньому, на пошук і визначення несправності у досвідченого фахівця йде не менше 2 годин. Наприклад, комп’ютерна діагностика дизельних двигунів включає в себе повну перевірку всіх електронних систем на предмет виявлення різних відхилень і несправностей в їх роботі. У процесі за допомогою скануючого комп’ютера проводять вимірювання різних технічних характеристик, які безпосередньо впливають на його функціонування.

Дослідження кожної системи поділяється на кілька ступенів: перевірка паливної апаратури, якості наповнення циліндрів, аналіз роботи системи змащення і газорозподільного механізму. У більшості випадків необхідність у діагностиці дизельного двигуна виникає з причини різних неполадок, пов’язаних зі збільшенням витрати палива, зниження потужності або появи різних шумів.

Досить часто до комп’ютерної діагностики вдаються при покупці старого автомобіля, що дозволяє об’єктивно оцінити технічний стан двигуна. Основна перевага комп’ютерного діагностування полягає в тому, що для перевірки стану двигуна не потрібно його повна розбирання, оскільки практично всю інформацію про помилки та несправності можна вважати за допомогою скануючих пристроїв.

За час експлуатації автомобіля у його ЕБУ відбувається накопичення кодів помилок, які можуть призвести до порушення роботи двигуна навіть після проведеного ремонту. Щоб цього не сталося, під час діагностики з блоку управління повністю видаляється вся інформація про старі помилки, яка може негативно вплинути на роботу двигуна.

Як проводиться комп’ютерна діагностика двигуна автомобіля?

Одним з приладів, що дозволяють діагностувати різні характеристики роботи двигуна, є мотор-тестер. Також для цих цілей використовується сканер, тобто зовнішній комп’ютер, який підключається до автомобільного роз’єму діагностування. З його допомогою зчитуються коди помилок, значення сигналів з різних датчиків і процесора управління. В даний час існують різноманітні стаціонарні і переносні прилади для діагностики.

Слід уточнити, що для аналізу найпростішої несправності йде не менше півгодини. Тому не слід чекати миттєвого результату, як це обіцяють деякі «майстра».

Після зчитування помилки потрібно виконати цілий комплекс операцій, що підтверджують правильність визначення ЕБУ несправності. Іноді похибка у визначенні може бути викликана збоєм якогось датчика або тим, що його просто забули підключити.

На жаль, з ряду причин практично неможливо за допомогою одного сканера виявити всі неполадки двигуна. Тому для більш точної діагностики використовують мотор-тестер, який є багатоканальним осцилографом. З його допомогою вимірюють, а також досліджують різні сигнали з бортового комп’ютера, що дозволяє поставити точний «діагноз». Даний прилад незамінний при діагностуванні застарілих систем самодіагностики, наприклад, таких як DIGIFANT або KE-Jetronic.