Компрессометр для дизельних двигунів – тримаємо руку на пульсі мотора

Компрессометр для дизельних двигунів являє собою досить просту конструкцію і складається з манометра, з’єднаного з перехідником, який зроблений у вигляді форсунки або свічки розжарювання. Щоб під час провертання колінчастого не відбувалося падіння тиску, в проміжній трубці встановлений клапан відсічення. Важливо все це, розглянемо у статті.

Компрессометр для дизельних двигунів – чому він необхідний?

Для чого проводиться вимірювання компресії дизельного двигуна? Існує дві причини:

  • виміри робляться з метою визначення технічного стану поршневої групи та клапанів.
  • для отримання результатів вимірювань компресії в реальних умовах, що дозволяє визначити, при якій температурі можливий запуск непрогрітого дизельного двигуна.

Компресія вимірюється і на бензиновому, і на дизельному двигуні, тільки вимог і уваги до показниками, отриманими для бензинового мотора, виділяють менше, на деякі недобори по цифрам не звертають уваги, тому що у таких двигунів є свої нюанси, які не впливають на «сердечне» здоров’я машини. А ось для «дизелів» ці нюанси стають значущими, тому цей процес проводиться частіше і ретельніше, а будь-яке відхилення від норми дозволяє говорити про проблеми в головному механізмі автомобіля. Саме поняття компресія, з одного боку, означає фізичну величину, а не процес чи явище, та характеризує рівень створюваного тиску в циліндрах. Стандартним умовою вважається відключене живлення (працює тільки стартер). З іншого боку, її вважають показником максимального тиску, якого досягає повітря в камері згоряння, підбираючись до верхньої критичної точки, іменованої «мертвою».

Що слід враховувати при вимірах?

Далі розглянемо основні фактори, які впливають на точність вимірів:

  • Частота обертів колінчастого вала. Цей показник безпосередньо залежить від стану акумуляторної батареї, якості контакту масового дроти, оскільки його відсутність призводить до істотного зниження напруги в електричної ланцюга стартера. А там, як наслідок, падіння оборотів.
  • Рівень повітряного опору на впуску. Його збільшення може бути викликано забрудненням або неправильною установкою повітряного фільтра, порушенням роботи повітряної заслінки, утворенням нагару в патрубку або засмічений повітряного каналу.
  • Обмежений випуск, що веде до погіршення наповнення циліндрів і падіння компресії.
  • Порушення роботи газорозподільного механізму.
  • Стан поршневої групи.

Найголовніше: перевірка компресії дизельного двигуна проводиться при частоті обертання колінчастого валу від 200 до 250 об/хв.

Замір компресії дизельного двигуна – як це зробити самостійно?

Отже, як виміряти компресію дизельного двигуна? Для цього необхідно дотримуватися простих умови:

  • виміри проводяться при вимкненій подачі палива.
  • для зняття показань слід вивернути лише одну форсунку.
  • акумулятор і стартер повинні бути справні.

Замір компресії дизельного двигуна проводиться при віджатому вниз важелі відсічення і знеструмленому електромагнітному клапані, який відповідає за припинення подачі палива, який розташований на магістралі. Компрессометр підключають до отвору для форсунки. Слід пам’ятати, що для цього використовують прилад, призначений для виміру компресії дизельного двигуна з межею вимірювання не менше 60 атмосфер. В яких випадках потрібна інформація про те, яка компресія в дизельному двигуні? Найчастіше необхідність у вимірах виникає в разі поганого запуску мотора, що свідчить про істотне зниження компресії. В результаті двигун починає диміти, з’являється вібрація і потьоки масла, оскільки із-за зносу поршневої групи відбувається інтенсивний прорив газів у картер двигуна. Найбільшому зносу найчастіше піддається дзеркало циліндрів.

Яка компресія в дизельному двигуні – що за цифри шукаємо на табло?

В справному стані компресія дизельного двигуна (значення, яке отримано в результаті вимірів) повинна бути в межах 30 кг/см2. Але він може запускатися навіть при рівні компресії в 24 кг/см2. Підвищити її можна за допомогою заливки в циліндри моторного масла. Хоча цей захід вважається тимчасовою. При таких показниках двигун вже потребує ремонту. Зазвичай простою заміною кілець тут не відбутися. Необхідно змінювати або відновлювати гільзи. Найчастіше до їх передчасного зносу призводить використання неякісного палива. Однак, ви можете бути введені в оману, вимірявши компресію і не отримавши загальноприйняті показання приладу. Іноді базові значення у автомобіля можуть відрізнятися, тому, перед тим, як заміряти компресію дизельного двигуна, необхідно ознайомитися з показниками робочих величин, які повинні зазначатись у спеціальній інструкції по ремонту автомобілів. У «дизелів» цей показник досягає 45 атмосфер, а різниця між циліндрами не повинна бути більше 3 атмосфер.