Як зробити саморобні денні ходові вогні на автомобіль

На багатьох автофорум часто зустрічаються питання від автолюбителів про те, навіщо встановлювати денні ходові вогні на автомобіль, і про яку безпеку руху йде мова. Ми все частіше, читаючи такі питання, схиляємося до думки, що їх ставлять люди, які виїздять з гаража один раз в тиждень на одну годину з 12.00 до 13.00. Їм неможливо пояснити того, що у людини, яка перебуває за кермом по 5 і більше годин на добу, притупляється пильність від втоми, і ходові вогні сусідніх машин сигналізують про наявність поруч.

Які денні ходові вогні встановити?

Друга відповідь про необхідність денних ходових вогнів з 20 листопада 2010 р. озвучений в ПДР, тобто обов’язкове їх включення вже не обговорюється, так, напевно, відповідати простіше. З цим розібралися. Тепер до моменту встановлення денних ходових вогнів. Як говориться «є бажання, але немає можливості». Буває і таке.

Фірмові DRL від Pilips або DRL від Hella коштують зовсім недешево, та плюс до всього, вони призначені для внутрішнього монтажу в порожнині бампера або повітрозабірник. І, не на кожен автомобіль, та й не кожен автовласник готовий «шматувати» свій бампер заради встановлення ходових вогнів. Але, з урахуванням незаперечних переваг енерго, і топливопотреблению денні ходові вогні встановити хочеться.

Як зробити ходові вогні, щоб не постраждав сімейний бюджет, були дотримані вимоги Госту, і машина від цього не стала «гидким каченям». Вихід простий – саморобні денні ходові вогні. Давайте розглянемо один з варіантів виготовлення саморобних ходових вогнів, і саме своїми руками.

Саморобні ходові вогні – етапи шляху

Перш, ніж купувати складові для виготовлення саморобних ходових вогнів, уважно вивчіть вимоги до них, які детально викладені в ГОСТ Р 41.48-2004

«Єдині технічні приписи щодо сертифікації транспортних засобів стосовно встановлення пристроїв освітлення та світлової сигналізації». І лише після цього можете сміливо вирушати на авторинок за комплектуючими.

Так, і ще, якщо ваші знання по електриці взагалі, і автоелектриці зокрема, не виходять за межі розуміння, що лампочка призначена для того, щоб світити, то механічну частину створення саморобних ходових вогнів ви можете залишити для себе, а підключення електросхеми запитайте у сусіда по гаражу. Це пов’язано з тим, що вимога ГОСТ, не важливо штатні або саморобні денні ходові вогні, говорить «…автоматичне включення і виключення…». Тепер, на авторинок.

  • Для корпусу саморобних ходових вогнів можна використовувати стандартні корпусу протитуманних фар, що дозволить не «курочіть» бампер, а прикріпити їх зовні. Під час монтажу на авто зібраних блоків саморобних ходових вогнів не забувайте про відстанях розміщення, зазначених у ГОСТ: висота від дорожнього покриття – 25-150 см, відстань між блоками – не менше 60 см, а від краю кузова не далі 40 див.
  • Підбір світлодіодів теж має відповідати вимогам до яскравості, якою повинні володіти саморобні денні ходові вогні. Виходячи із загальної сумарної яскравості денних вогнів від 400 до 800 Кд, вам необхідно здійснити підбір світлодіодів по потужності, виходячи з кількості в кожному блоці, який ви задумали для дизайну. Адже ходові вогні повинні не просто світити, а ще й вписуватися в стиль вашого авто.
  • Під час процесу монтажу світлодіодів в корпус не можна забувати про те, як саморобні денні ходові вогні захистити від зовнішнього впливу (бруд, волога). Деякі радять місця контактів заливати епоксидною смолою, але її тендітна структура може призвести до розтріскування залитої маси. Тому, один з оптимальних варіантів – залити місця контактів безбарвним автогерметиком. Він пластичний і не допустить проникнення вологи.
  • Індивідуально, у відповідність з конституцією вашого авто, монтуєте саморобні ходові вогні, а сусід по гаражу допомагає вам у підключенні електросхеми для автоматичного включення – виключення цього дива, зібраного своїми руками.

Всі. Питання про те, як зробити ходові вогні, знято з порядку денного. Запускайте двигун, виходьте з гаража, і насолоджуйтесь своїм творінням. До речі, і насолоджуйтеся тим, що ви змогли в рази!!! заощадити сімейний бюджет.

Удачі вам на дорогах, так і в житті теж.