Як зняти гальмівний барабан – ми знаємо кілька способів!

На сьогоднішній день все ще величезною популярністю користується барабанна гальмівна система, так що питання, як зняти гальмівний барабан, не втратив своєї значимості. Щоб зробити це самостійно, ми пропонуємо вам невелику, але ємну інструкцію.

Зняття гальмівного барабана – навіщо освоювати цю операцію?

Як відомо, даний гальмівний механізм складається з нерухомої частини (колодок або стрічки) та рухомого (сам барабан), а процес гальмування відбувається за допомогою механічного тертя цих частин, таким чином, швидкість обертання коліс сповільнюється аж до повної зупинки. Барабанне гальмо має ряд переваг, серед яких низька цінова політика, простота і ефект механічного самопосилення. Адже нижні частини колодок жорстко пов’язані між собою, і коли відбувається тертя між барабаном і передній колодкою, створюється додаткове зусилля, що притискає до нього ще й задню колодку, що багаторазово збільшує гальмівну дію.

Зняття гальмівного барабана – досить поширена процедура, адже на його стані не найсприятливішим чином позначається якість нашого дорожнього покриття. Також негативний вплив має й підвищена вологість повітря, яка сприяє виникненню корозії, агресивний стиль водіння і різке гальмування призводить до його перегріву, не варто вже говорити про ДТП, після яких цілком можливо міняти треба буде не тільки гальмову систему, але і весь автомобіль. Так що всі вищезазначені чинники призводять до виникнення іржі, подряпин, борозен, а також інших механічних пошкоджень, які легко виявити при візуальному огляді.

Крім того, потреба в знятті барабана виникає і у випадку, коли необхідно оцінити стан накладок гальмівних колодок або при поломці гальмівного циліндра.

Як зняти гальмівний барабан без сторонньої допомоги?

Може здатися, що зробити це просто, але це, на жаль, не завжди так, тому розглянемо кілька способів, за допомогою яких можливо вирішити дану проблему. Спочатку розглянемо самий кровожерний метод. Піднімаємо на домкрат потрібне колесо (з якого необхідно зняти барабан), під інші встановлюємо противідкатні черевики. Далі демонтуємо колесо, а разом з ним і напрямні шпильки. Кладемо під міст тюльку і потім опускаємо автомобіль, щоб він якомога щільніше сів на неї.

Тепер сідаємо за кермо, заводимо авто і вмикаємо третю передачу, як тільки стрілка на тахометрі показує 3-4 тисячі обертів, різко натискаємо на гальма. Скоріше всього, барабан буде зірваний з першої ж спроби, однак якщо результату немає, то спробуйте повторити все ще раз. Даний метод має ряд недоліків, перш за все, він не безпечний, і в окрузі нікого не повинно бути, так як барабан може зірватися і полетіти в будь-якому напрямку, а по-друге, його не можна застосовувати, якщо не справний гальмівний циліндр.

Як спрощує роботу знімач гальмівних барабанів і окріп?

Більш щадні методи зняття зажадають деяких пристосувань або навичок. Для другого способу нам необхідний знімач гальмівних барабанів. Сьогодні не представляє ніякої праці придбати в спеціалізованому магазині. Але при бажанні зробити його можна і самостійно. Розрахунок знімача гальмівних барабанів полягає у виготовленні необхідних деталей, а саме: утримувача (його, до речі, краще замовити у фрезерувальника, щоб він був зроблений з цільної болванки) і захоплень, які будуть закріплені до держателя за допомогою болтів. Креслення або зразки можна завжди знайти в мережі інтернет, а збірка конструкції не складніше дитячого конструктора.

Третій спосіб підійде в тому випадку, коли барабан неможливо зняти із-за корозії, тому для вирішення виниклої проблеми його необхідно розігріти, щоб розірвати настільки міцний зв’язок. Зробити це досить легко, досить просто облити його окропом, при цьому врахуйте, що нагрівання повинен бути рівномірним, щоб звести ризик викривлення до мінімуму. Не забудьте надійно захистити шкіру рук, інакше опіків не уникнути. Після такого розширення, можна вільно зривати болти, що кріплять гальмівний барабан до осі.