Як встановити парктронік своїми руками?

Парктронік або паркувальний радар (сонар) – це пристрій, що набагато полегшує, особливо починаючому водієві, процес паркування в складних міських умовах. Деякі водії ставляться скептично до такого заходу, як встановлення паркувальних радарів. А ті, у кого установка парктроника зроблена вже на заводі або потім в сервісі, анітрохи не шкодують про це. Природно, за умови, що встановлений якісний парктронік.

Зміст

 • 1 Коротко про схему роботи парктроника
 • 2 Установка парктроника самостійно
 • 3 Як встановити та підключити парктронік

Коротко про схему роботи парктроника

Завдання парктроника повідомляти водієві звуковими і світловими сигналами про небезпечній близькості якого-небудь перешкоди в «мертвій» зоні огляду. Вже не новинка парктроніки забезпечені відеокамерами, які виводять зображення на дисплей або на лобове скло.

Принципова схема дії парктроника, однакова для будь-якої моделі:

 • Датчики від 2 до 8, виявляють перешкоду за допомогою ультразвукового сигналу.
 • При виявленні перешкоди хвиля повертається на датчик.
 • Датчик передає сигнал про перешкоду через ЕБУ (електронний блок управління), який обробляє інформацію.
 • В залежності від типу парктроника, водій отримує: звуковий сигнал, візуальний сигнал, або комплексний сигнал, плюс висновок відстані на РК дисплей, при наявності такого. Але, найчастіше, ми сприймаємо тільки звуковий сигнал. Хоча, це хто як звик.

Установка парктроника самостійно

Самостійна установка парктроника не становить особливої праці. Потрібно час, і, звичайно ж, сам стандартний комплект, які сьогодні в такому достатку, що часом здається: перешкод стільки нема, скільки нам пропонують парктроніків.

Установка парктроника своїми руками починається з вибору пристрою. В залежності від ваших побажань і фінансових можливостей. Попередньо, зайдіть на автофорум свого рідного міста чи району і поцікавтеся у «мешканців» хто і якою парктронік набував в роздрібному продажі, і як вони себе ведуть. Це допоможе вам визначитися з вибором.

Вибір зроблено, залишилася справа за малим, дізнатися, як встановити парктронік самому саме на вашу модель. Справа в тому, що бампери різних автомобілів мають свої конструктивні особливості. Тому, щоб не було знімання сигналу з неба або асфальту, потрібно уточнити, як правильно встановити парктронік саме на вашу модель.

Інструкція з установки парктроника в повному обсязі просто і дохідливо пояснює, як зробити підключення парктроніка. Мова йде про інструкції, яка знаходиться в комплекті. Якщо такої немає, або вона не переведена, то навіть не дивіться в бік цього пристрою, яка б приваблива ціна у нього не була. Ви просто купіть собі миготливу іграшку, і не факт, що вона буде працювати.

Схема підключення парктроніка, в принципі однакова для всіх типів пристроїв. В комплекті правильного виробника, як правило, вже знаходитися фреза за розміром датчиків для різання отворів в бампері авто. Тому, питання про те, як поставити парктроник, не варто.

Як встановити і підключити парктронік

 • Підготовка місця для установки. ЕБУ встановлюється в багажнику. Місце ви обираєте самостійно. Це може бути і ніша під обшивкою, а може бути і крило. Не принципово.
 • Підготовка бампера. Потрібно його вимити – це в першу чергу. Потім зробити розмітку за кількістю датчиків. Найоптимальніший варіант – 4 датчика. Крайні датчики розносяться на радіусні частині бампера, а потім відстань між ними ділитися на три частини для решти двох датчиків.
 • Розмітку бампера виробляєте звичайним маркером, потім він змивається спиртом, не пошкоджуючи ЛКП бампера. Розмітку потрібно здійснювати, виходячи з параметрів. Для цього в комплекті існує схема парктроника і зазначено його мінімально-максимальні показники роботи. Висота від землі, як правило, 50 див.
 • За допомогою фрези просвердлюємо отвори в бампері і встановлюємо датчики. Як правило, вони стають ідеально за розміром, але для більшої надійності, можна підстрахуватися і посадити датчики на клей або силікон.
 • Підключення датчиків до ЕБУ і далі до монітора здійснюється у відповідності зі схемою партктроника.
 • Найголовніше, перед виїздом «на велику дорогу» не забудьте зробити тестування парктроника в різних режимах та з різними перешкодами, щоб зрозуміти коли йде реальний сигнал, і чому можуть траплятися помилкові спрацьовування.

У разі. Якщо ви встановлюєте саморобний парктронік, технологія його монтажу нічим не відрізняється від заводського пристрою. За винятком схеми установки та підключення ЕБУ, яке зібране вами.

Удачі вам при установці парктроника своїми руками.