Як визначити знос гальмівних дисків?

Гальмівні диски, будучи найважливішою частиною гальмівної системи будь-якого автомобіля, на жаль, схильні до швидкого зносу в силу постійної інтенсивної навантаження на них. А знос гальмівного диска — це пряма загроза безпеці руху.

Що впливає на знос гальмівних дисків?

Для того, щоб передбачити питання автомобілістів про те, який повинен або може бути допустимий знос гальмівних дисків, відповість таким чином. У кожного виробника є свої цифрові параметри гранично допустимого зносу гальмівних дисків і колодок.

Існують відповідні таблиці для марок і моделей однієї марки (буває і таке). Це пов’язано в першу чергу з потужністю двигуна, масою авто і витікаючими звідси наслідками у вигляді фізичних сил які діють на автомобіль під час гальмування.

Матеріали виготовлення. В першу чергу на заводські значення зносу гальмівних дисків впливає матеріал виготовлення гальмівних дисків. Традиційні гальмівні диски виготовляються з чавуну, але сучасні технології дозволили робити також диски з карбону (вуглепластік) і кераміки. Це об’єктивний фактор. Далі йдуть суб’єктивні фактори, що впливають на ступінь зносу гальмівних дисків.

Механічні фактори: пробіг автомобіля, наявність якісних гальмівних колодок. Неякісні гальмівні колодки призводять до нерівномірного зносу гальмівного диска і появи на ньому «задирів». У цьому випадку потрібен ремонт гальмівної системи: проточка гальмівного диска, перед заміною колодок.

Умови експлуатації авто. Більшою мірою – це фактор, що залежить від людини-водія. Наприклад, у зимовий період експлуатації цілком реально привести гальмівний диск до деформації. При русі в будь-якому випадку відбувається нагрівання диска, і якщо ви в’їжджаєте в калюжу з водою, а на вулиці все ж низька температура, то від різкого перепаду температур відбувається деформація гальмівного диска. І якщо це відбувається періодично, то проточки, або заміни гальмівного диска вам не уникнути.

Стиль водіння. За середньостатистичними цифр гальмівний диск повинен служити 100 – 150 тис. км. пробігу. Але, деякі водії вже на 6-15 тис. км можуть сміливо звертатися на СТО – повний знос диска в результаті т. зв. «шумахеровского» стилю: розгін-гальмування і цикл повторюється. Екстрені гальмування – прямий шлях до швидкого зносу гальмівного диска.

Як визначити знос гальмівних дисків в період експлуатації

Існують норми традиційного поведінки автомобіля, які вказують на те, що знос гальмівних дисків вже стався, і треба звернути на них особливу увагу: особисто або на сервісі.

Перші симптоми зносу гальмівних дисків:

  • При натисканні на педаль відбувається блокування гальм;
  • Характерний скрегіт під час гальмування;
  • Вібрація, ривки і зайві звуки під час гальмування:
  • Візуально спостерігаються сколи, тріщини на гальмівних дисках.

Ви можете провести діагностику і визначити ступінь зносу гальмівних дисків самостійно, за допомогою штангенциркуля. І перевірити допустимий знос гальмівних дисків, дивлячись у таблицю, або Керівництво з експлуатації для своєї марки (моделі) авто.

Визначення зносу гальмівних дисків можна зробити прямо в гаражі, попередньо знявши колеса. Наступним кроком може бути: або заміна гальмівних дисків своїми руками, або похід в сервіс.

Такі похибки, як: нерівномірна товщина гальмівного диска або нерівномірний знос, можна виправити за допомогою проточки гальмівних дисків. А ось «викривлення» диска – це, швидше за все, потрібна заміна. В залежності від порушення площині гальмівного диска.

Удачі вам, любителі свого автомобіля.