Як перевірити турбіну дизельного двигуна і вчасно помітити проблему?

На більшість сучасних дизельних автомобілів встановлюють турбокомпресор, тому інформація про те, як перевірити турбіну дизельного двигуна, є досить актуальною. Ось і розберемося в цьому питанні разом з вами!

Принцип роботи турбіни дизельного двигуна – що посилить мотор?

Дана автозапчастина значно збільшує потужність двигуна за допомогою енергії вихлопних газів, що утворюються в результаті згоряння палива. Справа в тому, що під час викиду вихлопних газів значно знижується ККД, так як втрачається цілих сорок відсотків корисної енергії. Таким чином, якщо її перетворювати, то це значно збільшить потужність, і двигун 100 конячок зможе працювати, як движок в 160 л. с. Безумовно, ці цифри вражають, однак не все так просто, як здається, і необхідно ще знати принцип роботи турбіни дизельного двигуна.

Полягає він в наступному: перш ніж вихлопні гази потрапляють у вихлопну трубу, а потім, відповідно, в атмосферу, вони проходять через систему турбокомпресора. Цим самим забезпечується обертання лопатей механізму до 100-150 тисяч об/хв, хоча цей параметр в основному залежить від потужності і типу двигуна. Отримана ж сила витрачається на збільшення тиску повітря. Завдяки цьому з’являється можливість впорскування більшої кількості палива за фіксований час, що сприяє значному збільшенню як потужності, так і ККД.

Пристрій турбіни дизельного двигуна – що може їй загрожувати?

Ні для кого не секрет, що складовою частиною горючої суміші є повітря, і для витягування літра палива потрібно як мінімум 15 літрів повітря. Так що навіть слабкі турбовані движки здатні працювати так само, як і більш потужні агрегати, але не оснащені цією системою. Щоправда, є деякі недоліки, адже пристрій турбіни дизельного двигуна досить складне, і іноді її вартість становить близько 10 % вартості всієї машини, так що в разі її поломки власнику доведеться неабияк витратитися.

Найпоширенішими проблемами дизельних турбін є: недостатня кількість мастила або забруднення самої конструкції. В цьому випадку виникає підвищене тертя, що приводить до зносу і, як наслідок, порушенням роботи всієї системи. Також досить часто на лопатки турбінного або компресорного колеса потрапляють сторонні предмети: отломавшиеся частини поршнів ДВЗ, клапанів, повітряних фільтрів, а також болти, шайби, гайки і т. д.

Крім того, не найсприятливішим чином відбиваються і несправності в системі змащення і, звичайно ж, підвищена температура відпрацьованих газів. Ще одна причина, по якій турбокомпресори виходять з ладу – несправність соплового апарату (заклинювання). Це може бути викликане виходом із ладу електричного або вакуумного приводу, що відповідає за зміну геометрії, або попаданням в цей механізм масла і сажі з движка.

Як перевірити турбіну дизельного двигуна – ознаки насуваються проблем

Зрозуміти, що схема роботи турбіни дизельного двигуна порушена, можна за такими ознаками:

  • значно падає потужність двигуна;
  • з вихлопної труби валить сизий дим;
  • підвищена витрата масла;
  • з’являється запах горілого масла;
  • двигун працює нерівномірно на холостих обертах.

Звичайно ж, краще дотримуватись правил експлуатації та запобігти виникненню поломок даної деталі, так як відновлення і установка турбіни на дизельний двигун – досить дорогі процедури. Крім того, її поломка може викликати порушення роботи всього двигуна. Самостійно такі операції зробити майже неможливо, якщо ви не автослюсар вищого розряду з власної майстерні.

Турбіна – дорога частина авто, це відбивається на первісній вартості машини в салоні, а потім боляче вдарить по кишені у випадку ремонту цього агрегату.

Таким чином, слід стежити за рівнем і якістю масла в системі змащення і, звичайно ж, своєчасно замінювати його, використовувати тільки високоякісні склади. Також не можна різко набирати обертів, особливо на недостатньо прогрітому двигуні, неприпустимий засмічення масляних каналів, так як це сприяє виникненню перебоїв в подачі мастила, і, безумовно, потрібно своєчасне охолодження турбіни дизельного двигуна.