Газове обладнання на дизельний двигун – економія при кожній поїздці

Зростаюча вартість автомобільного палива наводить деяких водіїв на думку про те, щоб встановити газове обладнання на дизельний двигун свого транспортного засобу. Подивимося, наскільки реально це зробити!

Газове обладнання на дизельний двигун – деякі нюанси

Модернізація дизеля шляхом переведення його на роботу з метановим або пропан-бутановым газобалонним обладнанням цілком можлива. Але при цьому власник автомобіля повинен розуміти, що рідну систему живлення дизельного двигуна доведеться серйозно змінити, щоб пристосувати всі системи до використання газу.

Функціонування будь-якого дизеля починається з запалювання. Якщо підключити газобалонну апаратуру до камер згоряння, куди до цього подавалася солярка, і чекати, коли станеться самозаймання газової суміші, нічого дієвого з цього не вийде. Дизпаливо самозагорається при 320, максимум 380 градусах за Цельсієм, газу ж потрібна температура не менше 700 градусів.

Враховуючи вищесказане, стає зрозуміло, що навіть суто теоретично застосовувати один вид пального при перекладі дизельного двигуна на газ нереально. Щоб вирішити цю задачку, можна використовувати один з двох варіантів модернізації дизелів, які здійснюються в наші дні:

  • спільне застосування газу і дизельного палива;
  • переробка дизельного ДВЗ в газовий.

Розглянемо і порівняємо обидва ці варіанти.

Газовий двигун – кардинальна зміна мотора

Радикальний спосіб перекладу дизеля на роботу на газобалонної апаратури, що передбачає капітальне зміна двигуна:

  • монтаж свічок запалювання, які буду виконувати функцію форсунок;
  • установка системи запалювання замість паливного обладнання;
  • видалення «непотрібного» металу на днищах поршнів або в камерах згоряння з метою істотного зниження рівня стиснення газу.

Така газова установка на дизельний двигун, по суті, означає повне його зміна і перетворення дизельного «серця» транспортного засобу повністю газовий двигун. За своїми параметрами він буде дуже схожий на бензиновий ДВС, «поджатый під газ (досить економічний – газ дешевше від солярки, екологічний – не так сильно забруднює атмосферу, із збільшеним ресурсом експлуатації).

Даний варіант перекладу дизеля на використання газу досить активно впроваджується в країнах європейського континенту. Але в СНД і Росії набагато частіше автолюбителі йдуть по іншому шляху, що передбачає отримання газодизеля. Про нього далі.

Газодизель – багато переваг, недоліків мінімум

Багато наших співвітчизників воліють монтувати саме таке газове обладнання на карбюраторний двигун, воно дозволяє отримати мотор, що працює на суміші солярки і газу метану. Безсумнівною її перевагою є те, що не потрібно кардинально переробляти наявну конструкцію.

Утруднення з температурою займання метану у цьому варіанті вирішується за рахунок того, що на фінальній стадії такту запалювання в циліндри двигуна подається невеликий обсяг солярки. Вона і запалює газоповітряну суміш, яка двигун на такті впуску. Для реалізації описаної схеми додатково потрібно монтувати насос високого тиску, який і подає необхідну порцію дизпалива.

Вплив газового обладнання на двигун в даному випадку незначно, зате переваг від використання газу і солярки чимало:

  • рідкісна заміна масла;
  • збільшення терміну експлуатації двигуна за рахунок того, що на елементах циліндропоршневої групи накопичується менше гару;
  • відсутність чорного диму при функціонуванні газодизеля, що працює на 80 відсотках газу і 20 дизельного палива;
  • практично повна відсутність у вихлопі бензопірену – найбільш отруйної сполуки, за яке всі прихильники чистої екології лають дизель;
  • реальна (і чимала) економія на пальному.

Здається, тепер ви самі можете зрозуміти, псує газове обладнання двигун, і чи є сенс перекладати на газ ваше авто.