Електросхеми автомобілів – щоб знати місце кожного проводу!

Сьогодні з таким стрімким розвитком технологій дуже важливо знати, як читати електросхеми автомобілів. І не варто думати, ніби це потрібно тільки власникам сучасних іномарок, де повно автоматики. Навіть якщо у вас старенькі Жигулі, також корисно буде ознайомитися з цією інформацією, так як пристрій будь-якої машини передбачає наявність автоелектрики.

Що таке електросхеми?

Електросхеми – це звичайне графічне зображення, на якому показані піктограми різних елементів, розташованих у певному порядку в ланцюзі і пов’язаних між собою послідовно або паралельно. При цьому такі креслення не відображають реальне розташування даних елементів, а тільки вказують їх зв’язок між собою. Таким чином, людина, що розбирається в них, з одного погляду може визначити принцип роботи електроприладу.

У схемах завжди зображуються три групи елементів: джерела живлення, що виробляють струм, пристрої, що відповідають за перетворення енергії, і вузли, які передають струм, в їх ролі виступають різні провідники. У ролі джерела живлення можуть виступати гальванічні елементи з дуже маленьким внутрішнім опором. А за перетворення енергії часто відповідають електродвигуни. Всі об’єкти, з яких і складаються схеми, мають свої умовні позначення.

 

Навіщо розбиратися в электросхемах?

Вміти читати такі схеми досить важливо для всіх, у кого є автомобіль, адже це допоможе заощадити багато грошей на послугах фахівця. Звичайно, якісь серйозні поломки полагодити самостійно без участі професіоналів складно, та й небезпечно, адже струм помилок не терпить. Однак якщо мова йде про який-небудь елементарної несправності або ж потрібно підключити акумуляторну батарею, ЕБУ, фари, габаритні вогні і інше, то зробити це самостійно цілком реально.

Крім того, нерідко ми хочемо ввести в ланцюг і додаткові електронні пристрої, такі як сигналізація, магнітола, автомобільний кондиціонер, які значно полегшують процес водіння і наповнюють наше життя комфортом. І тут не обійтися без уміння розбиратися в електричних схемах, адже найчастіше вони додаються до всіх перерахованих приладів. Також це актуально і для власників машин з причепом, так як іноді виникають проблеми з його підключенням. І тоді знадобиться електросхема причепа легкового автомобіля і, природно, навички, що дозволяють розібратися в ній.

Як читати електросхеми автомобілів – основні позначення

Для того щоб зрозуміти принцип роботи якого пристрою, що знає людині буде достатньо поглянути на електросхему. Розглянемо основні нюанси, які допоможуть розібратися в ланцюгах навіть новачкові. Ясна річ, що жоден прилад не буде працювати без струму, який надходить допомогою внутрішніх провідників. Ці траси позначаються тонкими лініями, причому колір їх повинен відповідати реальному кольору проводів.

Якщо електросхема складається з великої кількості елементів, то траса на ній зображується відрізками і розривами, при цьому обов’язково зазначаються місця їх з’єднання або ж підключення.

Номери, вказані на вузлах, повинні відповідати реальним цифрам. Числа в гуртках показують місця з’єднань проводів з «мінусом», а позначення струмоведучих доріжок полегшує пошук елементів, розташованих на різних схемах. Комбінації цифр і літер відповідають роз’ємним з’єднанням. Існують спеціальні таблиці, за допомогою яких дуже легко ідентифікувати елементи електричних ланцюгів. Їх дуже просто знайти як в інтернеті, так і в посібниках для фахівців. Загалом, автоэлектросхемы читати досить легко, головне розібратися з функціональністю їх елементів і стежити за цифрами.