Експрес-заміна масла у двигуні – ефективна та швидка процедура

Експрес-заміна масла у двигуні являє собою процедуру, яка набирає чималу популярність серед сучасних автоаматорів, які звикли цінувати свій час.

Експрес-заміна масла у двигуні – суть процедури

При швидкій заміні масло виводиться з двигуна автомобіля через отвір, в який вставляється щуп рівня мастильного складу. Дана операція здійснюється після доведення двигуна транспортного засобу до його стандартної робочої температури. В’язкість масла після нагріву характеризується таким показником, який забезпечує його максимально легку і швидку відкачування.

Процедура виконується наступним чином:

  • масляний щуп виймають з отвору;
  • замість нього вставляють трубку агрегату, за допомогою якого проводиться відкачування масла.

При цьому дуже важливо встановити трубку по максимуму – вона повинна втупитися своїм торцем в піддон, де знаходиться масло.

Всередині агрегату, використовуваного для «миттєвої» заміни масла, формується розріджений тиск. Це стає можливим при використанні електронасоса або простого ручного насоса. За рахунок утворення зниженого тиску масло починає надходити всередину ємності використовується відкачує агрегату. Після відкачування рідину можна зливати з ємності і заливати новий масляний складу.

Апаратна заміна масла в двигуні – переваги методики

Стандартний спосіб заміни масляного складу передбачає необхідність установлення автомобіля на естакаду або підйомник. Без цього неможливо дістатися до піддону картера транспортного засобу, де і розташовується зливний отвір. Зрозуміло, що це вимагає чималих затрат.

Багато часу, крім того, йде і на те, щоб відкрутити зливну пробку. Досвідчені водії знають, що цей процес іноді буває дуже складним, особливо на старих авто. Апаратна заміна масла в двигуні не вимагає виконання всіх цих складних дій. За що її, в принципі, і люблять автомобілісти.

Акцентуємо увагу на тому, що при видаленні старої і заливці нової рідини з описуваної технології немає потреби забиратися під машину, так як для проведення процедури необхідно лише відкрити кришку капота. Автомобілісти можуть сміливо забувати про естакадах і демонтажі захисту картера, коли замовляють послугу експрес-заміни!

Недоліки вакуумного заміни масла в двигуні

На жаль, розглянутий спосіб має і свої «мінуси». Так зване «важке масло», яке є максимально забрудненим, в процесі експлуатації авто накопичується в нижній частині піддона. У такому важкому складі якраз і містяться фракції, які чинять негативний вплив на мотор. До них відносять:

  • частинки бруду;
  • згорілі залишки;
  • металевий пил.

Вакуумна заміна масла в двигуні не дозволяє повністю позбутися від зазначених фракцій. З кожною новою експрес-заливкою шкідливі суспензії у свіжому маслі стануть накопичуватися, істотно знижуючи експлуатаційний ресурс залитої рідини. З цієї причини фахівці радять періодично проводити зміну масла за стандартною технологією.

Ще один момент. При традиційному способі заливки нової мастильної рідини автослюсар має можливість проаналізувати стан і функціональність різних механізмів транспортного засобу, які знаходяться в нижній його частині. Зрозуміло, що при вакуумній заміні такої можливості у нього немає, адже слюсар навіть не заглядає під днище ТЗ. А значить, машина не проходить профілактичні огляди, які здатні виявити які-небудь пошкодження автомобільних вузлів.