Допустимий знос гальмівних дисків: як визначити?

Будучи важливою частиною гальмівної системи, гальмівні диски, поряд з гальмівними колодками піддаються постійним інтенсивним навантаженням, і тому їх систематична діагностика – це запорука безпеки будь-якого автомобіліста. З усіма витікаючими наслідками.

Як визначити знос гальмівних дисків?

Природно, на стендову діагностику гальм не наїздишся, тим більше допустимий знос гальмівних дисків можна визначити самостійно. Вірніше за допомогою цифр допустимого зносу, які наведені в інструкції по експлуатації кожного автомобіля.

В основному на несвоєчасне знос гальмівних дисків впливають три чинники:

  • неякісні диски,
  • «ліві» гальмівні колодки, придбані у невідомо кого, і зроблені невідомо ким, зате «за дешево»,
  • занадто спортивно-агресивний стиль водіння. Особливо в міських умовах, при інтенсивному русі і наявності світлофорів, коли відбувається занадто частий цикл: швидкість – екстремальне гальмування.

Для самостійної діагностики стану гальмівних дисків існують такі способи:

  • динамічний, тобто під час руху та під час гальмування, відчувається підвищена вібрація, чути скрегіт, ривки, блокування гальм;
  • візуальний, тобто при обстеженні гальмівного диска видно буртики, тріщини або сколи на робочої поверхні гальмівного диска або вироблення диска по краю, відчутна на дотик;
  • вимірювальний, тобто ви за допомогою штангенциркуля, виробляєте зняття розмір товщини гальмівного диска і порівнюєте отримані результати з допустимими значеннями зносу гальмівного диска вашого авто. Ресурс гальмівних дисків вказаний в мануальних посібниках, як до автомобіля, так і самих виробників дисків.

Що робити, і як не «переэкономить» з гальмівними дисками

Без сумнівів, кожен випадок має розглядатися індивідуально, і не одна стаття в Мережі не зможе дати точного рецепту. Але, тим не менш, ви повинні розуміти загальну концепцію – до гальмівній системі слово «економити» потрібно застосовувати дуже обережно.

Можна заощадити на вартості або заміну гальмівних колодок або гальмівних дисків, можна заощадити, зробивши не одну, а кілька проточек гальмівних дисків. Головне, щоб така економія в дорозі не стала причиною відмови гальм або руйнування гальмівного диска, з усіма витікаючими наслідками. І добре, якщо цими наслідками буде тільки покручений кузов. Ремонт кузова – це не проблема. А якщо здоров’я чи життя?

Тому, перш ніж приступати до ремонту гальмівних дисків уважно ознайомтеся з вимогами виробника до ресурсу дисків. Заміна гальмівних дисків теж вимагає серйозного підходу до вибору виробника.

Не намагайтеся міняти гальмівні диски окремо, тільки парою на одній осі. Гальма – це не та система, якістю якої слід нехтувати заради сьогочасної радості від економії декількох сотень рублів.

Є одна важлива порада для тих, хто бажає продовжити ресурс гальмівних дисків – спробуйте змінити стиль водіння на більш статечний і спокійний. Ви на власні очі переконаєтесь, як це допоможе вам заощадити на ремонті гальмівних дисків.

Удачі вам, і нехай знос гальмівних дисків у вас відтягується в часі.