Димить дизельний двигун – явний сигнал для проведення його діагностики

Якщо власник авто з дизелем зауважує, що димить дизельний двигун, він знає – це явна ознака його несправності. Розумний водій відразу ж вживе заходів по встановленню причини димлення і зробить необхідний ремонт.

Чому сильно димить дизельний двигун чорним, синім або іншим кольором?

Відтінок диму з вихлопної труби визнається найважливішим діагностичним ознакою, за якою можна заздалегідь визначити, в якому з вузлів ДВЗ виникли неполадки. Найчастіше димлення дизельного двигуна сигналізує про проблеми в роботі:

  • систем подачі палива і управління;
  • поршнів і распредмеханизма;
  • охолоджуючої системи.

Як правило, дим, ідентичний за кольором, характеризується різною природою виникнення. Також помічено, що ненормальна робота однієї з систем дизеля, яка викликає димлення, в ряді випадків утворюється в результаті неполадок, що виникають в іншій системі агрегату. Слід враховувати все це, зіставляти факти, щоб з’ясувати причини димності дизельного двигуна, після чого оперативно вирішити їх у найближчому автосервісі або самостійно.

Білий дим дизельного двигуна

Для нормально прогрітого двигуна в теплу погоду білий дим сигналізує про те, що в циліндрах є рідина для охолодження, якої там бути не повинно. Деякі плутають дим білого кольору з звичайним пором, що неправильно. Пар дуже швидко розсіюється, а ось після диму (він, до речі, має «масляний» відтінок) синюватий туманець ще довгий час залишається в повітрі.

Якщо дизельний двигун димить білим димом, слід провести декілька перевірок, які дозволять визначити різні проблеми з агрегатом. Наприклад, наявність тріщин в циліндрах, знос прокладки встановити зовсім нескладно. Потрібно оглянути рідина для охолодження в розширювальному баку. Якщо на її поверхні є масляна плівка, діагноз однозначний.

Зазначимо, що ситуації, коли дизельний двигун димить на холодну, не повинні викликати паніки у водія. Таке явище вважається нормальним, так як дизель не димить, а парує (про це вже було сказано вище). Якщо ж фіксується саме дим білого кольору експлуатувати транспортний засіб заборонено до тих пір, поки не будуть проведені необхідні ремонтні роботи. Проїхавши 100-200 кілометрів на дымящем агрегаті, ви приїдете прямо на СТО, так як двигуну потрібно ремонт паливної апаратури або зовсім капремонт.

Дизельний двигун димить чорним димом

У подібній ситуації мова йде про проблеми з паливоподачею. Підвищена димність дизельного двигуна підказує автолюбителю те, що паливно-повітряна композиція переобогащена, жиклери, найімовірніше, повністю закоксованы, або ТНВД функціонує неправильно.

Експлуатувати машину з підозрою на зазначені несправності не рекомендується. Слід заїхати в автосервіс, де є спеціальний димомір для дизельних двигунів, і зробити з його допомогою діагностику агрегату, щоб з’ясувати, чому димить дизельний двигун.

Сучасні димоміри являють собою високоефективні комп’ютерні пристрої з температурним зондом і різними пристосуваннями для аналізу ДВС та роботи його окремих вузлів. Вони «знають» норми димності дизельних двигунів і здатні підказати фахівця, що саме несправне і вимагає оперативного втручання майстра.

Перевірка димності дизельного двигуна необхідна і тоді, коли з труби виходить синій дим. Варіацій його тонів маса – від ніжно-синього, практично прозорого, до дуже густий і насичений. Зазвичай подібне явище спостерігається при попаданні масляного складу в камери згоряння циліндрів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: