Денні ходові вогні для автомобіля — установка своїми руками

Установлення ходових вогнів на автомобіль сьогодні багато в чому спрощена тим, що ходові вогні від Pilips або ходові вогні від Hella, продаються в комплектації цілком доступною для самостійної установки. Детальні інструкції від виробника і настановні комплекти дозволяють встановлювати ходові вогні автомобіля своїми руками, не виходячи з гаража і маючи мінімальний набір інструментів.

Вимоги до установлення ходових вогнів

Якщо ви вирішили встановити ходові вогні своїми руками, то необхідно врахувати всі правила встановлення денних ходових вогнів, і тоді у вас не буде проблем при проходженні чергового ТО. Ми, в свою чергу, постараємося повністю розкрити тему про те, як встановити денні ходові вогні.

Перед тим, як встановити ходові вогні, необхідно врахувати наступні фактори:

 • Форма блоку (кругла або прямокутна). Зверніть увагу на тип і конструкцію свого бампера, і врахуйте дизайн авто в комплексі з блоками DRL (Daytime Running Lights).
 • Розмір. Його необхідно підбирати залежно від місця установки на вашому авто – повітрозабірник або бампер.
 • Яскравість і кількість світлодіодів в блоці. Сумарна яскравість денних ходових вогнів розраховується виходячи з яскравості в одному блоці – від 150 до 330 люменів. Кількість світлодіодів – це яскравість і дизайн. Вибір за вами.

Встановлюючи денні ходові вогні своїми руками, необхідно, в першу чергу, керуватися вимогами Госту Р 41.48-2004 «єдині технічні приписи щодо сертифікації транспортних засобів стосовно встановлення пристроїв освітлення та світлової сигналізації». Змонтовані ходові вогні автомобіля своїми руками згідно з цим ГОСТом, будуть повністю відповідати вимогам, що пред’являються до світлового обладнання.

Технологія установки ходових вогнів

 • Факультативна (необов’язкова, що вибирається за бажанням) на автомобілях, і категорично заборонена на причепах.
 • Кількість — два.
 • Схема монтажу не має спеціальних приписів.
 • Розміщення обов’язково з урахуванням відстаней і розмірів. По ширині — точка поверхні, видимої в напрямку вихідної осі, найбільш віддалена від середньої поздовжньої площини транспортного засобу, повинна знаходитися на відстані не більше 400 мм від краю габаритної ширини транспортного засобу.
 • Відстань між внутрішніми краями двох видимих поверхонь має бути не менше 600 мм, Ця відстань може бути зменшена до 400 мм, якщо габаритна ширина транспортного засобу становить менше 1300 мм. По висоті — на відстані від 250 до 1500 мм над рівнем грунту.
 • По довжині — на передній частині транспортного засобу. Це вимога вважають виконаним, якщо випромінюване світло не заважає водієві безпосередньо чи опосередковано в результаті відображення дзеркалами заднього виду і/або іншими відбиваючими поверхнями транспортного засобу.
 • Геометрична видимість: горизонтальний кут Бета = 20о всередину і назовні, вертикальний кут Альфа = 10о вниз і вгору від горизонталі.
 • Напрямок ходових вогнів – вперед.
 • Функціональна електрична схема передбачає обов’язкове автоматичне включення разом із запуском двигуна, а автоматичне вимкнення повинно відбуватися при включенні головних фар, за винятком тих випадків, коли головні фари включаються на короткий проміжок часу для сигналізації учасникам руху.
 • Контрольний сигнал факультативен у вигляді замкнутого контуру.

Керуючись цими вимогами, денні ходові вогні, установка яких здійснюється самостійно, будуть повністю відповідати ПДР. Як ви помітили, встановлення денних ходових вогнів – факультативна, тобто, выбираема за вашим бажанням. У будь-якому випадку, згідно ПДР в якості DRL зобов’язані використовуватися або вони самі, або ближнє світло або протитуманні фари. Приймайте рішення, але не забудьте прорахувати економіку витрати палива.

Удачі на дорогах, і не меншою удачі в житті.