Денні ходові вогні автомобіля — які краще?

Невеликий екскурс в історію автомобілізму зовсім не завадить, тим більше, що це напряму пов’язано з безпекою руху кожного. Отже, денні ходові вогні автомобіля — що це і навіщо вони потрібні? У тих країнах, де обов’язкове застосування ходових вогнів автомобіля ще не закріплено законодавчо, багато автомобілістів нехтують їх використанням. А даремно. Дуже необхідна функція у ходових вогнів автомобіля — вони яскраво і цілеспрямовано вказують іншим учасникам дорожнього руху про вашому наявності на дорозі.

Денні ходові вогні

Денні ходові вогні — це поняття з’явилося в лексиконі автомобілістів усього світу відносно недавно. Використання автомобільних ходових вогнів почалося в 1977 р. у Швеції. Це було пов’язано з природними умовами денного освітлення у Скандинавських країнах взагалі, де із-за географічного положення, невелика тривалість яскравого денного світла. Північ. За Швецією послідовно обов’язкове застосування денних ходових вогнів ввели: Фінляндія — 1982 р., Норвегія — 1986 р., Ісландія — 1988 р. і Данія — 1990 р. В якості денних ходових вогнів автомобіля було дозволено використання вогнів ближнього світла.

До речі, до визначення. DRL (Daytime running lamp) денні ходові вогні — лампи автомобіля, спрямовані вперед, використовуються для поліпшення видимості даного автомобіля при русі в денний час. Тобто, що таке ходові вогні, нам більш менш зрозуміло. А от для чого вони, про це варто детальніше. Багато хто до цих пір плутають денні ходові вогні з «габаритами», якими ті не є. А працюють «паркувальними» сигналами.

Тяга американців до різноманітних досліджень у всіляких областях життєдіяльності людей, інший раз доводиться як не можна до речі. Дослідження, проведені за замовленням національної Адміністрації безпеки дорожнього руху, довели, що передні ходові вогні денного світла багато в чому впливають на зниження частоти та тяжкості ДТП.

Це — для скептиків, які вперто не хочуть розуміти, що включені денні ходові вогні автомобіля надають неоціненну послугу водіїв зустрічних і впередиидущих транспортних засобів, сигналізуючи про наявність вашого авто і концентруючи, тим самим, їх уваги при здійсненні маневрів.

Основні типи ходових вогнів

Основні типи ходових вогнів у різних країнах світу трактуються по-різному. Це можуть бути:

  • фари ближнього світла. Включаються при працюючому двигуні.
  • фари дальнього світла. Для зниження інтенсивності світлового пучка працюють на зниженій напрузі.
  • Незалежні від електросхеми автомобіля передні ходові вогні (випромінювачі).
  • Сигнали повороту працюють постійно, що в принципі вводить в оману учасників руху.

З 20.11.2010 р. в Росії вимогою ПДР стало використання ходових вогнів у будь-який час доби і на будь-якій дорозі. Це може бути ближнє світло, протитуманні фари, або незалежні ходові вогні денного світла.

Які ж денні ходові вогні краще?

Це питання непусте і багато в чому від нього залежить: споживання палива вашого авто, термін служби генератора, АКБ, лампочок. Саме до зниження строку служби перерахованих елементів електросистеми автомобіля веде використання в ролі денних ходових вогнів фар ближнього, дальнього світла і, звичайно, протитуманних. Вихід? Вихід є завжди. Пам’ятайте: «Немає нічого неможливого для людини з інтелектом».

Всього лише необхідно встановити собі на автомобіль незалежних передніх ходових вогнів денного світла. Тим більше, що сьогодні немає недоліку в їх реченні — нині багато світлодіодних ходових вогнів. І відповідно до ГОСТ Р 41.48-2004 у Росії дозволена установка денних ходових вогнів своїми руками (факультативно) за умови дотримання норм установки.

Безперечні переваги світлодіодних ходових вогнів денного світла

  • дуже довгий термін служби светодионных ходових вогнів денного світла. Аж до того, що штатні світлодіодні вогні, які встановлюються на конвеєрах, розраховані на весь термін служби авто!
  • Низьке енергоспоживання абсолютно не впливає на високу яскравість світлодіодного приладу.
  • Низька навантаження на генератор з витікає звідси економією ресурсу генератора.
  • Важливо — естетичний дизайн і можливість інсталяції світлодіодних ходових вогнів денного світла на будь-який автомобіль.

Таким чином, автоматично з’ясовано питання про те, які денні ходові вогні краще. Удачі на дорогах.