Чому гальмівні колодки скриплять?

Почнемо з того, що заспокоїмо початківців автовласників. Скрип гальмівних колодок не є показником кардинальних змін в конструкції автомобіля, крім випадків зносу гальмівних колодок або зносу гальмівного диска (як варіант). Але, тим не менш, якщо гальмівні колодки скриплять, потрібно постаратися зрозуміти причину, природно, візуально продиагностировав їх. Особливо, якщо вони нові.

Загальні причини скрипу колодок

Перш, ніж поставивши нові колодки і почувши їх скрип або свист, їхати на СТО, і злякано задавати питання про те, чому риплять гальмівні колодки, давайте розглянемо традиційно-прийняті причини скрип гальмівних колодок.

Перша причина, на жаль, — це якість фрикційних накладок. Тобто ви спробували зекономити на виробника, і взяли начебто схожі, а якість матеріалу виявилося невідповідним вимогам виготовлення. Хоча це не факт. Скрип гальмівних колодок можна спостерігати і у «фірмових» просунутих брендів. Якщо скрип і свист не пройде, то потрібно міняти колодки, інакше можна вивести з ладу гальмівні диски.

Друга причина – несумісність матеріалів гальмівних колодок і гальмівних дисків. Сьогоднішній виробник все частіше пропонує до придбанню і установці ці комплектуючі в комплексі.

Особливі випадки скрипу колодок

Приробітку гальмівних колодок. Природно, якщо вони нові. При виготовленні на фрикційної накладки утворюється верхній шар з домішкою. Через пару днів звук повинен зникнути. Можна спробувати прибрати його самостійно, пару раз розігнавшись до швидкості 100км/год і загальмувавши. Це дозволить прибрати верхній шар. Якщо скрип триває, то швидше за все, гальмівні колодки доведеться міняти.

Погодно-дорожніх умов. Гальмівні колодки можуть видавати скрип або при низьких температурах, або в дощову погоду. Через певний час скрип припиняється. Це нормально і особливого занепокоєння скрип гальмівних колодок не повинен викликати. Якщо ж він не припиняється, то знову дорога на СТО.

Датчик зносу гальмівних колодок. Скрип, свист може відбуватися із-за неякісного кріплення пластини датчика, в результаті чого відбувається стикання з гальмовим диском, що і викликає характерний звук.

Коли гальмівні колодки скриплять, то в більшості випадків у вас немає особливих причин для занепокоєння, крім звичайно, неприємних звукових відчуттів. Тим не менш, діагностику гальмівних колодок провести варто, заодно і перевіривши саму гальмівну систему.

Адже крім вищевикладених причин, можуть бути причини механічного характеру. Вони можуть бути пов’язані з несправністю гальмівного диска, або нерівномірним зносом гальмівних колодок, внаслідок дефекту в головному гальмівному циліндрі.

Удачі вам, і нехай скрип гальмівних колодок не буде чути на вашому автомобілі.