Чіп-тюнінг дизельних двигунів – як зробити автомобіль «розумніший»?

Незважаючи на те, що чіп-тюнінг дизельних двигунів – досить новий напрямок, воно вже отримало величезну популярність серед автовласників. Розглянемо більш детально, що собою являє така чіповка, навіщо вона необхідна, а також всі тонкощі, пов’язані з нею.

Чіп-тюнінг дизельних двигунів – що від нього чекати?

Взагалі саме слово тюнінг має англійські коріння і означає «налаштування», іншими словами, це удосконалення споживчих і технічних характеристик якого-небудь пристрою. На сьогоднішній же день в більшості сучасних автомобілів двигуном управляє спеціальний електронний блок (ЕБУ). Це відбувається за рахунок зчитування інформації з безлічі датчиків, потім вона обробляється, і за допомогою закладеної програми подаються команди на виконавчі механізми.

Налагодити і відкоригувати цей процес і дозволяє чіп-тюнінг двигуна, саме це і є нічим іншим, як налаштуванням та оптимізацією керуючої програми. Таким чином, в результаті збільшується крутний момент, навіть на низьких обертах, внаслідок чого підвищується динамічність авто, педаль газу реагує значно швидше, а стартувати і обганяти стає на порядок легше і безпечніше.

Які переваги процедури?

Навряд чи хтось ще сумнівається, що чіповка двигуна володіє поруч переваг. Крім вже описаних, можна назвати такі:

  • значно зростає коефіцієнт корисної дії двигуна, таким чином, збільшується крутний момент і потужність, а витрата палива, навпаки, зменшується, що дозволяє непогано заощадити сімейний бюджет;
  • цілком можливо, що в заводських налаштуваннях були деякі недоліки, в результаті чого виникали провали, смикання і все в такому дусі, чіп-тюнінг дозволяє усунути всі ці неприємні моменти;
  • поліпшується еластичність мотора, а значить, підвищується рівень комфорту під час руху через перешкоди, у дворах, в пробках і т. д.;
  • знижується негативний вплив кондиціонера на динаміку авто;
  • чіповка дозволяє коректно налаштувати роботу мотора при механічному тюнінгу, особливо це актуально для авто, які оснащені газобалонним обладнанням;
  • відбувається правильне вимкнення клапана ЄДР, каталізатора і сажового фільтра;
  • автомобіль пересувається значно легше навіть при повній завантаженості;
  • повернутися до заводських налаштувань не представляє складності, при цьому на чіповку витрачається кілька годин.

Загалом, дана операція є досить актуальною для всіх сучасних автомобілів, управління якими здійснюється за допомогою комп’ютерних програм. Так що надається можливість повністю налаштувати керування авто під себе, адже у кожного водія свій унікальний стиль водіння, комусь до душі агресивна манера їзди, а хтось, навпаки, дотримується економічних режимів.

Чіповка дизельного двигуна – особливості та недоліки

Здійснюється чіповка дизельних двигунів шляхом оновлення програмного забезпечення, закладеного ще заводом-виготовлювачем. В цьому випадку необхідна ретельна діагностика всіх несправностей і, природно, їх усунення. Далі за допомогою спеціального обладнання завантажується програма управління, в ній проводяться необхідні зміни, і вже після остаточного коректування і налагодження дане програмне забезпечення закачується назад в блок управління.

Для тюнінга буде необхідно скинути повністю заводську настройку, тому ретельно підбирайте фахівця, щоб уникнути помилок.

Що ж щодо недоліків, так і вони є. Головним чином чіповка дизельного двигуна дозволяє збільшити його потужність не більше ніж на 10 %, а це не завжди помітно. Досить часто водії дуже швидко звикають до таких змін і, в силу людської натури, їх стає недостатньо. Крім того, під час агресивної їзди може підвищитися витрата палива, а ресурс ДВС навпаки – знижується. Ну і, звичайно ж, власники стареньких авто, з механічним керуванням без участі електронного блоку, ні про яку чіповку можуть навіть і не думати.