Чи Реально зробити парктронік своїми руками?

Цей або подібні питання задаються на автомобільних форумах, і не рідко. Хто питає? Запитують невгамовні майстра, яким приносить задоволення постійно проводити тюнінг свого автомобіля. Якщо ви маєте поняття про основи електроніки, вмієте відрізняти резистор від транзистора, користуватися паяльником, і вам це приносить задоволення, то зробити парктронік своїми руками для вас не проблема.

Схема традиційного парктроника

Але, спочатку давайте зрозуміємо суть питання. Паркувальні пристрої або парктроніки є добрими помічниками для автовласників особливо в метушливо-зім’ятих умовах міського руху і паркування. Без сумнівів, за допомогою парктроника набагато полегшується процес паркування. Але, не слід забувати, що паркувальний радар – це не панацея, і тим більше, у випадку НП, пояснення про те, що у вас вийшов з ладу парктронік не допоможуть.

Саме тому до вибору парктроника, а тим більше, якщо ви вирішили виготовити парктронік своїми руками, потрібно ставитися дуже і дуже уважно. Крім підбору всіх елементів, які включає в себе схема парктроника, потрібно обов’язково врахувати конструктивну особливість вашого авто. Мова йде про бамперах, куди, власне, ви і будете встановлювати датчики або відеокамери. Щоб не виявилося після установки датчиків, що вони «бачать» тільки асфальт або тільки небо.

  • Врізний датчик – від 2-х до 8-ми. Природно, чим більше датчиків, тим більший захват площі.
  • Індикатор відстані: з однієї шкали, РК-індикатор, з двома шкалами і т. д. Аж до виводу відеосигналу на лобове скло. Прогрес – він невблаганно рухається вперед.
  • Електронний блок управління всією цією системою.

Якщо мова йде про самому елементарному пристрої, яким і може стати ваш саморобний парктронік, 2-3-х датчиків цілком достатньо для схеми парктроника.

Якщо ви збираєтеся виготовити парктронік своїми руками, то повинні розуміти, що всі комплектуючі для нього повинні бути тільки високої якості. А схема парктроника зібрана ідеально. Відмовляють або дають збої навіть самі просунуті парктроніки, але цей факт жодним чином не звільняє водія від відповідальності у разі ДТП.

Комплектуючі для складання саморобного парктроника

На прикладі досвіду одного з «кулібіних» ми покажемо, що потрібно, щоб зібрати саморобний парктронік. Більш докладні схеми парктроника можна знайти на відповідних радіоелектронних ресурсах мережі.

Отже, комплект саморобного парктроника:

  • Контролер Arduino Duemilanove – це і є та сама апаратна обчислювальна платформа, по суті – мозок вашого саморобного парктроника.
  • Ультразвукові сонари (датчики) відстані: Ultrasonic Range Finder
  • Пластиковий корпус (бокс)
  • Макетна плата
  • Світлодіод, бажано триколірний
  • Дроти, що відповідають довжині прокладки
  • Джерело живлення – АКБ 9В

Збірка саморобного парктроника

Плату контролера встановлюєте в пластиковий корпус на силікон чи клей, потім запитываете контролер і ультразвуковий датчик. Визначивши, які висновки світлодіодів відповідають за який колір, приєднуєте їх до відповідних виводів контролера.

Налаштування програми контролера виробляєте у відповідність з його інструкцією, збільшивши або зменшивши сигнал посилок до датчика. Встановлення парктроника на автомобіль виробляєте виходячи з його конструктиву. Датчики слід встановлювати з мінімальною «мертвою зоною». Перш, ніж застосувати свій саморобний парктронік, проведіть тестування, і не одне.

Якщо ви впевнені в своїх знаннях та вмінні зібрати парктронік своїми руками, то робіть це. Якщо ні, то простіше купити заводський парктронік, і встановити його на авто самостійно. Безпека автомобіля, як свого, так і чужого, справа відповідальна. Зважте всі «за» і «проти».

Удачі вам у виготовленні парктроника своїми руками.