Автозапуск двигуна, щоб сідати в машину було ще приємніше

У даній статті ми поділимося порадами, як встановити автозапуск двигуна своїми руками. Що ж являє собою ця система? Це дистанційний автоматичний запуск мотора машини без водія. Якщо вас зацікавила така перспектива, читайте далі наші рекомендації.

Поговоримо про автозапуску

Працює автозапуск досить просто: система отримує відповідний сигнал, він може надходити або від брелока, що знаходиться у водія, або ж від встановленого таймера, після цього відбувається відключення штатних охоронних блокувань і запуск стартера. Якщо все спрацювало, і движок успішно запустився, то водій буде негайно сповіщений про це або включенням поворотника, або ж миготінням відповідного індикатора, що знаходиться на брелоку.

Важко не оцінити по достоїнству дану систему, адже вона, нехай не так вже й значно полегшує життя водіїв, так як, встановивши автозапуск дизельного двигуна або ж бензинового, можна забути про тих довгих хвилинах, коли сидиш в холоді і прогреваешь машину. У цьому випадку ви сідайте вже повністю підготовлений автомобіль, залишається тільки повернути ключ і почати рух.

Таким чином, до переваг дистанційного запуску двигуна можна віднести наступне:

  • значна економія часу;
  • ви сідаєте у вже прогрітий теплий салон;
  • доступна цінова політика.

Проте є і свої недоліки, серед них:

  • можлива розрядка акумулятора;
  • запасний ключ буде використовуватися для обходу іммобілайзера, так що з ним доведеться розпрощатися.

Як вибирати модуль автозапуску двигуна?

В принципі, встановити систему можна абсолютно на будь-який автомобіль, хіба що машини з «механікою» краще залишати з вимкненими передачами, в іншому ж випадку можливий ривок при запуску двигуна. Але, перш ніж іти в магазин і купувати модуль автозапуску двигуна, потрібно звернути увагу на наступні параметри вашої машини: яка в ній встановлена коробка перемикання передач – АКПП або ж класична механіка, тип двигуна бензиновий або дизель.

І, звичайно ж, важливо визначитися, яким способом включення движка ви віддаєте перевагу, автоматичного або ж все-таки дистанційного? У першому випадку, запуск двигуна здійснюється самостійно у встановлений раніше час. При другому варіанті ви можете на відстані простим натисненням кнопки включити його в будь-який зручний для вас момент. Правда, трохи незручно обмеження дії брелока, всього 400 метрів, але таким чином все ж можна завести двигун прямо з балкона, не виходячи на вулицю.

Як встановити автозапуск двигуна – послідовність кроків

Схема підключення автозапуску двигуна полягає в наступному. В першу чергу слід випаяти дроти, що відповідають за запуск двигуна, із замка запалювання і зняти подушку безпеки. При цьому треба діяти дуже акуратно і не спиратися робочим інструментом на отвір в кермі, інакше можна пошкодити його обшивку. Далі підключаємо всі основні дроти системи автозапуску до замку запалювання за схемою, яка вказана в інструкції, що додається до сигналізації. У разі, коли авто вже оснащено штатним іммобілайзером, необхідно додатково придбати «обхідник» (додатковий модуль, який буде вкладатися другий ключ запалювання).

Таким чином, під час автоматичного або дистанційного запуску двигуна з цього ключа буде зчитуватися інформація і передаватися прямо на замок запалювання.

Тепер на тахометр авто, генератор або ж датчик масла підключається провід контролю автозапуску. Запрограмуйте блок автозапуску двигуна згідно з інструкцією. Для того щоб була можливість екстреного відключення даної системи, проводять ще один провід від блоку модуля до ручного або ж до основного гальма. На цьому операція закінчена, як видно, тут не потрібно великих витрат фізичних, лише трохи поламати голову в електроніці.